Ticari Bilgi İstihbaratı,

Aradığınız Sektör

Hedef Ülkede Hedef Potansiyel Alıcı Listesi

Hedef Sektörde Hedef Müşteri Listesi

Hedef Pazar Analizi

Hedef Pazar Raporu, neye ihtiyacınız var…

  1. Genel İthalatçı Firma Bilgileri kapsamında üyelerimize;

46 ülkede, GTİP bazında, konşimento belgelerine ve/veya gümrük kayıtlarına dayalı kesin olarak ithalat yapmış/yapan ithalatçı firmaların bilgilerini, Tüm sektörlerde/ürünlerde 7 milyondan fazla ithalatçı firma bilgilerini, Yıllık 7 trilyon $ alım yapan gerçek ithalatçı firma bilgilerini, GTİP (gümrük koduna) veya ürün ismine göre arama yapabilme imkânını, GateofTEC  veri tabanımızda, ilgili ürün kategorisinde sınırsız arama yapabilme ve indirme imkanını, Üye firmaların logolarının GateofTEC ana sayfasında yayımlanması hizmetini sağlıyoruz.

  1. Rakip İstihbaratı

Ürününüzü, uluslararası pazarda kimin, hangi ülkeden ve ne kadar ithal ettiği, Yurtdışındaki ithalatçıların kimden, hangi tarihte ne kadar ithalat yaptığı, Ürününüzü hedef pazarınızda en çok hangi firmanın hangi fiyattan ithal ettiği, Rakiplerinizin, hangi ithalatçıya ne zaman ve ne kadar ihracat yaptığı, Yabancı müşterilerinizin sizin dışınızda hangi firmalardan ne kadarlık ithalat yaptığı, bilgilerini sağlıyoruz. Üyelik süresi boyunca siteye eklenen yeni ülkelerin bilgilerine ilişkin ilave herhangi bir bedel talep edilmemektedir.

Rakip veya Rekabet İstihbaratı paketimiz, ticari istihbarat hizmeti kapsamın da firmalara sunduğumuz özelleştirilmiş bir hizmet paketidir. Bu hizmet paketi kapsamında, GateofTEC üye firmalara en kritik pazar bilgilerini sağlamaktadır. Şirketimiz, rakiplerinizi izlemek, yabancı rakiplerinizin hangi alıcılara ihracat yaptıklarını, müşterilerinizin sizin dışınızda yerli yabancı hangi firmalardan ithalat yaptıklarını, ihracat yaptığınız firmanın pazardaki büyüklüğünü veya bulunduğu ülkedeki büyüklüğünü öğrenmek için “Rakip İstihbaratı” isimli bir hizmet paketi sunmaktadır.

Günümüz ticaret dünyası rekabetin çok yoğun yaşandığı, zamanın çok önemli olduğu ve rekabet istihbaratı hizmetinin ön planda olduğu bir dönemdir. Rekabet istihbaratı, üretici ve ihracatçıların nitelikli ve doğru bilgiye doğru zamanda sahip olmaları ve alıcılar nezdinde doğrudan aktif bir pazarlama yapmaları rekabette açık bir şekilde önde olmaları anlamına gelmektedir. Alıcıların (ithalatçıların), üreticileri arayıp buldukları ve üreticilerin alıcıları işyerlerinde bekledikleri dönem geçmişte kalmıştır.

İthalatçı firmaların üretici veya ihracatçı bulmaları günümüz dünyasında çok kolaylaşmıştır. Ayrıca, bir ülkenin üretici ihracatçı bilgilerini ilgili ülkenin resmi kurumları ücretsiz olarak sağlamaktadır. Diğer taraftan, herhangi bir arama motoruna bir ürün yazıldığında binlerce üreticiye saniyeler içerisinde ulaşabilmektedir. Bununla birlikte, gerçek ithalatçı firmaların bilgilerine ulaşmak için kapsamlı bir piyasa isithbaratı (pazar istihbaratı) hizmeti gerekmektedir. Bu kapsamda, GateofTEC sunduğu hizmetlerle, üretici ve ihracatçıların aktif pazarlama yapmalarına çözümler üreterek yeni müşteri bulma, müşteri ve pazar bağımlılığı sorununa nokta atışı ve terzi işi çözümler sunmaktadır.

GateofTEC’ın güncel veritabanı aracılığıyla bir ülkedeki tüm sektörlerde-ürün gruplarında faaliyet gösteren ithalatçı firmaların bilgilerine ulaşabilir ve böylece veri tabanındaki firmalarla irtibata geçerek ihracat bağlantıları yapabilirsiniz. Tüm hizmet paketlerimize ilişkin detaylı bilgilere Üye Ol sayfasından ulaşılabilmektedir.

GateofTEC, üretici/ ihracatçı firmalarımız tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmış ve ülkemizin en büyük ihracatçı firmaları GateofTEC’a üye olmaya başlamışlardır.