GATEOFTEC  HAKKINDA

gateofTEC, kuruluş misyonu olarak, ülkemizin var olan ihracatçılarının dış ticaret hacimlerini artırmanın yanı sıra, ülkemizden yepyeni ihracatçılar yaratmak için yola çıkmıştır. Dünyanın en büyük sektörü ihracatın Türkiye’de gelişimi ve büyümesi için 29 Ekim 2016’da faaliyetlerine başlamıştır.

Kuruluş vizyonuna uygun olarak GATEOFTEC, ülkemizin 2023 ihracat hedeflerine ulaşmasına destek olmak amacıyla, var olan ihracatçılarımızın ihracat hacimlerini artırmayı, yanısıra Türkiye’den yeni ihracat yıldızları yaratarak, Türkiye’nin katlanarak artan dış ticaret hacimlerine ulaşmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda, GATEOFTEC, çağın sunduğu dünyanın önde gelen inovatif ve teknolojik altyapılarını kullanarak, uluslararası dış ticaret ekosistemi içerisindeki tüm paydaşlar ile güçlü iş ilişkileri kurulması ve kurulan küresel ticari ilişkilerin her geçen gün artan iş hacimlerine dönüştürülmesi sürecinde tüm kurum ve kuruluşların çözüm ortağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

BİR DÜNYA DEVLERİ İLE PAYLAŞILAN ORTAK HEDEF
GATEOFTEC, kurulduğu günden itibaren ülkemizdeki yerel işletmelerin gerçek küresel oyunculara dönüşmelerine destek olma vizyonunu ve Türkiye’nin e-ticaret – e-ihracat hacmini artırmaya yönelik odağını paylaştığı, dünyanın önde gelen küresel organizasyonlarını, veri kaynaklarını ve faaliyetleri ile uluslararası ticareti tanımlayan bir çok platformla birlikte, Türkiye’deki ihracat ekosisteminin üyelerinin gerçek anlamda küreselleşmelerine destek olmayı ve üyelerine katma değerli servisler sunmayı hedeflemektedir.

GATEOFTEC, sadece e-ihracat çözümlerini küresel pazarda yeterli görmemekte özellikle KOBİ lerin ihracata katkısını artırmak için yerinde olmak, dokunulur olmak amacı ile fiziksel Türk İhracat Merkezleri (Turkish Expo Center) satış magaza ve ofisleri ile hizmet vermek amacı ile ilk periyodda FAS – CEZAYİR – MALEZYA – FRANSA – HOLLANDA – BELÇİKA da fiziksel olarak faaliyete başlamıştır.

GATEOFTEC, Türkiye’nin bu konuda çalışan tek grup projesidir. Bu projenin 3.fazı ise dünyada Türk İhracatçısının tanınması ve iletişimini sağlamak için gerekli veriyi reklamı sağlayan Türk ihracat Rehberi (Turkish Expo Directory)nin yayıncısıdır.

İhracatı Geliştirme Merkezi İGEME ve Turkish Expo Directory platformlarının birleşmesi tecrübe ve saha faaliyetlerinin birleştirlmesi ile oluşturulmuştur.